Thuis Nieuws Team Tunnelling boort 1.341 m in Miami
Nieuws
24.10.2016
Team Tunnelling boort 1.341 m in Miami

Een tijdje geleden zijn onze collega’s erin geslaagd in Miami vier doorpersingen te voltooien die nodig waren om er een krachtig pompstation te bouwen. Geen alledaags project, want ons team heeft hier met polymeerbetonbuizen gewerkt in plaats van met buizen van gewapend beton zoals gebruikelijk.

Ongeveer een jaar lang heeft ons team in de tweede grootste stad van Florida aan de doorpersingen met binnendiameter 1.200 mm en buitendiameter 1.500 mm gewerkt. En het project aan de andere kant van de wereld brengt uiteraard de nodige uitdagingen met zich mee. Eerst en vooral was er een boottransport van Antwerpen naar Miami nodig om al het nodige materieel ter plaatse te krijgen. Ook de buizen die trouwens in Duitsland zijn geproduceerd, zijn per schip in een container naar Miami gevoerd. Ten tweede vereiste de geringe helling van de leiding een extreme nauwkeurigheid tijdens het boorproces. Maar de niet eenvoudige, unieke bodem in Downtown Miami (lime rock) heeft ons team weer een belangrijke ervaring rijker gemaakt.